منو

قصه سلامینو

ده سال پیش با یه جمع دوستانه ی اهل کتاب و مطالعه، با این باور که کتاب غذای روح انسان هاست و این غذای روح هم باید سالم باشه و هم در دسترس، کار فروش اینترنتی کتاب رو شروع کردیم. با توجه به هدفمون کتاب های خوب رو در سایت معرفی میکردیم و می فروختیم مخصوصا به مناطق دور و جاهایی که نزدیکترین کتاب فروشی شاید 200 کیلومتر با اونها فاصله داشته باشه!
هر چقدر که جلو رفتیم با اینکه به واسطه مطالعه و انس با کتاب از نظر فکری وضعیت نسبتا خوبی داشتیم ولی حال روحیمون چندان تعریفی نداشت چون مدام درگیر مشکلات جسمی بودیم که این مشکلات، حال روحیمون رو خراب میکرد و اجازه نمیداد به از زندگی لذت ببریم تا اینکه از سه سال پیش به واسطه یکی از دوستان که خودش دچار تحول بزرگی در زندگیش شده بود، مزه تجربه تغییر سبک زندگی و تغذیه رو چشیدیم.
آروم آروم شروع کردیم به عوض کردن مواد غذایی و تنظیم نحوه و زمان غذا خوردن و دقت کردن در ترکیب مواد غذایی با هم و رسیدن به غذاهای مختلف و سالم! این تغییرات فقط محدود به غذا نشد و به لباس و لوازم آرایشی و بهداشتی هم سرایت کرد.
کم کم احساس نشاط بیشتری در زندگی تجربه کردیم و تصمیم گرفتیم این احساس رو با دیگران تقسیم کنیم. در هر جا و با هر کسی سر صحبت درباره تغییر سبک زندگی و تغذیه رو باز می کردیم و از تاثیر غذا در ویژگی روحی و اخلاقی ش می گفتیم و جالب این بود که اون فرد هم با علاقه گوش می کرد و می تونستیم تا ساعت ها اطلاعات مفید به همدیگه بدیم. انگار این مساله ای که ما تونسته بودیم در زندگیمون حل کنیم، مساله ی اکثر افراد جامعمون هست و فقط به دلایل مختلفی مثل عدم توجه به منشا مشکلات زندگی، عدم دانش، روزمرگی و … به اون توجه کافی نکردن و به دنبال برطرف کردنش نرفتن.
از قضا در همین مدت برای یه سفر تحصیلی مجبور شدیم مدتی به اروپا بریم و در مدت اقامتی که داشتیم فرصت شد تا چند کشور رو ببینیم و متوجه بشیم که بازگشت به طبیعت و سلامت و تغییر سبک زندگی یه جنبش هنوز نوپا اما جهانیِه!
افراد مختلفی رو در هلند و آلمان و بلژیک و فرانسه و ایتالیا دیدیم که سبک غذایی متفاوت از فست فود خوری و غذاهای سرخ کردنی و پر از گوشت و چربی رو انتخاب کرده بودند. کم حجم غذا می خوردند و در انتخاب نوع مواد غذایی دقت داشتند.
حس خوبی هم از این نحوه زندگی کردن داشتند و سعی می کردند این سبک زندگی متفاوت رو که همراهی بیشتری با فطرت و طبیعت زیبا داره رو ترویج کنند! این باعث شد که وقتی برگشتیم، فعالیت در زمینه غذای سالم و ارگانیک برامون خیلی جدی بشه و برای آشنایی بیشتر با این حیطه یه فروشگاه فیزیکی فروش محصولات سالم، طبیعی و ارگانیک راه اندازی کنیم. این تجربه فروش خیلی ارزشمند و خوب بود. با تولید کننده های بسیاری در ایران و سراسر جهان آشنا شدیم و گواهی های سلامت و ارگانیک رو بررسی کردیم و فهمیدیم که این حیطه چقدر جای کار داره تا به مردم شناسونده بشه و البته مثل هر حیطه ی تازه تاسیسی، چقدر افراد سودجویی دارن از عدم آگاهی افراد استفاده میکنن و اجناس معمولی رو به جای اجناس سالم، طبیعی و ارگانیک به مردم میفروشن.
تیم ما که تا حالا با فروش اینترنتی کتاب به سلامت و پرورش فکر، روح و ذهن توجه کرده بود، تصمیم گرفت مسیرش رو با این جمله تکمیل کنه که روح و فکر سالم در بدن سالمه و ترکیب این دوتاست که نشاط و سرزندگی رو در زندگی به ارمغان میاره.

برای همینم با تجربه ای که از فروشگاه اینترنتی کتاب و فروش فیزیکی محصولات ارگانیک به دست آوردیم تصمیم به راه اندازی فروشگاه اینترنتی مواد غذایی، آرایشی و بهداشتی سالم، طبیعی و ارگانیک گرفتیم. امیدواریم که در این مسیر مارو بانظرات ارزشمندتون کمک کنید تا بتونیم روز به روز بهتر و کامل تر بشیم.